Nulla aetas ad discendum sera. –
Вчитися ніколи не пізно.
Процес підготовки науково-педагогічних працівників під час навчання в аспірантурі створює умови для безперервної освіти, підвищення науково-педагогічної і наукової кваліфікації шляхом здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. Відтак навчання в аспірантурі при кафедрі є одним із основних джерел постійного поповнення і оновлення інтелектуального, науково-дослідного, кадрового потенціалу кафедри банківського бізнесу, де під керівництвом професора, доктора економічних наук О. В. Дзюблюка, професора, доктора економічих наук Б.Л. Луціва, професора, доктора економічних наук Ж.М. Довгань здійснюється підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації – кандидатів економічних наук за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа і страхування».
У рамках даної наукової спеціальності, згідно паспорту, затвердженого постановою президії ВАК України від 14.12.2006 р. № 31-06/11, на кафедрі здійснюються дослідження грошової і кредитної системи та їх інституційної інфраструктури. Основними напрямками наукових досліджень є:
- монетарна політика;
- попит та пропозиція грошей; механізми грошово-кредитного регулювання; інфляція і стабілізація грошей;
- механізм функціонування банківської системи, організація й управління діяльності банків;
- формування та функціонування ринку кредитних ресурсів;
- механізм банківського кредитування та його особливості в окремих галузях і сферах економіки;
- інвестиційна діяльність банків;
- іпотечне кредитування;
- лізинг у банківській діяльності;
- організація безготівкових і готівкових розрахунків;
- фінансовий менеджмент в банку;
- операції з іноземною валютою; валютне регулювання та платіжний баланс.
Навчання в аспірантурі відбувається згідно індивідуального плану і триває: з відривом від виробництва – 3 роки, без відриву від виробництва – 4 роки. Науковий керівник спільно з аспірантом складає індивідуальний план навчання, який разом із темою майбутньої дисертації виноситься на обговорення кафедри і затверджується відповідним рішенням на засіданні кафедри. Аспірант працює за індивідуальним планом роботи та не менше ніж два рази на рік звітує про його виконання на засіданні кафедри і щорічно атестується науковим керівником. За результатами атестації відповідним наказом по університету аспірант переводиться на наступний рік навчання або відраховується з аспірантури.
Індивідуальний план роботи аспіранта передбачає: складання кандидатських іспитів зі спеціальності, іноземної мови та філософії; підготовку і опублікування наукових праць згідно з вимогами ВАК України до публікацій результатів дисертації; участь у наукових конференціях, конгресах, симпозіумах, семінарах з метою апробації результатів дисертації; підготовку тексту дисертації згідно затвердженої теми та у відповідності з вимогами до дисертацій ВАК України; захист дисертації у встановлений термін у спеціалізованій вченій раді університету.
Інформація щодо прийому до аспірантури
Вступники до аспірантури складають конкурсні вступні іспити зі спеціальності, філософії та однієї з іноземних мов (англійської, німецької, французької) в обсязі програм вищих навчальних закладів.
Заява про прийом до аспірантури подається на ім’я ректора університету. В заяві необхідно вказати вид аспірантської підготовки (денна форма, заочна форма), спеціальність та іноземну мову, з якої вступник буде складати іспити.
До заяви подаються такі документи:
1. Особовий листок, 2 фотокартки;
2. Автобіографія;
3. Копія трудової книжки, завірена за останнім місцем роботи;
4. Список опублікованих наукових праць, винаходів і звітів про науково-дослідні роботи (особи, які не мають опублікованих наукових праць і винаходів, подають наукові доповіді (реферати) з обраної спеціальності);
5. Витяг з протоколу засідання вченої ради університету (для осіб, рекомендованих до аспірантури безпосередньо після закінчення вищого навчального закладу);
6. Копія документа державного зразка про раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень (спеціаліста), освітній ступінь (магістра), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього (у випадку здобуття відповідної освіти за кордоном – копію диплом про визнання);
7. Посвідчення про складені кандидатські іспити;
8. Копія документа, що посвідчує особу та громадянство (копія паспорта);
9. Копія картки платника податків.
Всі вступники до аспірантури проходять співбесіду з майбутнім науковим керівником, який повідомляє приймальну комісію про свою згоду здійснювати наукове керівництво.
Документи подаються за адресою університету:
Відділ аспірантури і докторантури,
вул. Львівська, 11, корпус № 1,
м. Тернопіль,
46000.
тел.+38 (0352) 47-58-62.